CO JE AHCC®

AHCC bylo také prokázáno, že pomáhá minimalizovat vedlejší účinky chemoterapie a ozařování, jako je zvracení, ztráta hmotnosti a sníženou funkcí jater.

 • AHCC viz. zdroj  Wikipedia
 • AHCC ® – registrovaná obchodní známka japonské firmy Animo Up Chemical Co. Ltd.
 • AHCC® - Active Hexose Correlated Compound je patentovaná aktivní sloučenina

AHCC (Active Hexose Correlated Compound) 

OTÁZKY k AHCC

AHCC jsou nasládle chutnající monosacharidy vyráběné z mycelia hub shiitake rostoucích v extraktu rýžových otrub. Samotné rýžové otruby jsou známé svými protivirovými a imunostimulačními efekty.
AHCC bylo připraveno v roce 1987 v Tokijské univerzitě na fakultě farmaceutických věd doktorem Toshihiko Okamoto ve spolupráci s Amino Up Chemical Co., Ltd.
AHCC je extrahované z myceliových vláken směsi houby shiitake, která se pěstuje ve speciálních nádržích. Kolonie hub jsou dále kultivovány v hlavní kultivační nádrži po dobu 45 dní. AHCC se získává pomocí patentovaného procesu kultivace, enzymatického
rozkladu a lyolifikace (sublimačním sušením). Vedle dalších důležitých složek obsahuje AHCC částečně acetylovaný α-glukan, který je známý svými příznivými vlivy na imunitní systém. Látka AHCC byla vyvinuta koncem osmdesátých let jako přirozený prostředek pro terapii vysokého krevního tlaku. Vědci záhy objevili řadu dalších prospěšných faktorů pro imunitní systém.
Jako SUPERPOTRAVINA podporuje tělo v té nejzákladnější hladině – imunitě organismu.

 • AHCC® je registrovaná obchodní známka japonské firmy AMINO UP CHEMICAL Co, Ltd  - je na houbách založená FUNKČNÍ POTRAVINA, vyvinutá díky výzkumu kloubů, kterým se zabýval profesor Toshihiko Okamoto v oddělení farmakologie Tokijské univerzity spolu s Amino Up Chemical co. ltd. Bylo vyvinuto jako potravina, která by mohla být používána jako terapeutická pomoc pro onemocnění související s životním stylem, včetně onemocnění jater a diabetu.
 • AHCC® je nutriční produkt pocházející z léčivých hub Shiitake ( Lentinus edodes) fermentovaný v rýžových otrubách. Plodnice houževnatce jedlého, jak zní mykologický název pro houbu šiitake, jsou bohatým zdrojem AHCC. AHCC je používán na více než 700 klinikách a nemocnicích v Japonsku, především jako pomocná látka zvyšující účinek léčby rakoviny.
 • AHCC® se stalo důvěryhodnou zdravou potravinou právě díky odborníkům, medicínským a farmaceutickým výzkůmům, klinickým testům, takže může být používáno jako doplněk stravy v průběhu léčby rakoviny. Jeho efekt byl detailně medicínsky a farmakologicky testován.
 • AHCC® již využívají lékaři v tomto medicínském kontextu bez váhání, jelikož AHCC je zkoumáno stejně jako další tradiční předepisované léky.

Kvalita kontroly AHCC je natolik přísná, že by mělo být spíše klasifikované jako licencované farmaceutikum.

AHCC je bezpečné a netoxické

Ve studiích, při kterých bylo lidem AHCC® podáváno, nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky nebo interakce léků. Neexistují žádné zprávy, že je nevhodné AHCC užívat v jakémkoliv stavu. Pouze užívání v těhotenství a při kojení nebylo studováno, proto není možné jej doporučit.
Hlavní efekt však spočívá zejména v oblasti prevence, včasné péče o zdraví a zde má přípravek nezastupitelné místo.

Vznikající efekt preparátu se projeví při rekonvalescenci organismu a znovu nabytí přirozené imunity po dlouhodobé léčbě.

AHCC ® – zdravá potravina ( doplněk stravy), u které je kvalita kontroly na stejné úrovni jako u farmaceutických léčiv

Ačkoli je AHCC® klasifikováno jako zdravá potravina, je používána medicínskými experty a pacienty jako funkční potravina – potravina mající specifický vliv na fyziologické funkce. Firma Amino Up Chemical Co. Ltd. v Sapporu v Japonsku používá při výrobě AHCC ekvivalentní postupy a metody jako je požadováno při výrobě medicínských produktů podle GMP.

AHCC ® je na houbách založená funkční potravina vyvinuta díky výzkumu kloubů, kterým se zabýval profesor Toshihiko Okamoto v oddělení farmakologie Tokijské univerzity spolu s Amino Up Chemical Co. Ltd. Byl vyvinut jako potravina, který by mohla být používána jako terapeutická pomoc pro onemocnění související s životním stylem včetně onemocnění jater a diabetu.

V Japonsku „zdravé potraviny“ (také nazýváno jako: funkční potraviny, dietní doplňky a doplňky stravy) spadají pod kategorii potravin, ale tyto názvy neodrážejí užitečnou podstatu zmiňovaných produktů.

O AHCC® může být řečeno, že dosahuje farmakologické a medicínské spolehlivosti farmaceutického produktu a je založen na hojném výzkumu jeho vlastní farmakologické aktivity. Rovněž byla provedena řada kontrolních klinických pokusů a neformálních studií uskutečněných ve spolupráci s řadou lékařů, klinik, nemocnic a univerzit. 

Mohli bychom AHCC® nazvat „imunostimulační potravinou“, což by mohla být unikátní kategorie pro funkční potraviny. Taková potravina posiluje imunitní systém, a tudíž podporuje fyziologii celého těla.

Lidský papilomavirus známý pod zkratkou HPV vyvolá každoročně u milionů žen rakovinu děložního čípku . Zlom v boji s rakovinou?
Výtažek z hub vyléčí rakovinu děložního čípku!

Vědci z Texasu na konferenci ve floridské Tampě uvedli, že zahájili testování účinků AHCC na lidech a že výsledky jsou tak slibné, že by AHCC mohla nahradit očkování proti HPV.

„Tato studie zahájená v roce 2008 dokazuje, že samotná AHCC má potenciál léčit nákazu virem HPV,“ tvrdí docentka Judith Smithová z University of Texas.
zdroj - odhaleno.cz

AHCC pracuje jako imunoterapie, která je léčba, která využívá tělu vlastní imunitní systém, který pomáhá bojovat s nemocí. Lidské a in-vivo studie ukázaly, že AHCC zvyšuje počet a / nebo aktivitu Natural Killer (NK) buňky, dendritické buňky, a cytokiny, které umožňují tělu efektivně reagovat na infekce a zablokovat šíření nádorů. Ve studii děložního čípku byly buňky ošetřeny AHCC a inkubují po dobu 72 hodin při vzorkování každý 24 hodin. Studie byla potom opakuje ve dvou ortotopické myších modelech, jeden HPV pozitivní a další HPV negativní kontrola. HPV výraz byl vymýcen jednou denně AHCC podávání po dobu 90 dnů s odolné odpověď po 30 dnů pozorování off léčby. Dr. Smith pak zopakoval studie, která potvrdila zjištění a přidal odběr vzorků pro korelační zkoušky imunitních markerů pro určení mechanismu podle které AHCC odstraňuje virus HPV.
Tyto údaje naznačují, AHCC může odstranit infekce HPV a může hrát roli v prevenci HPV- související rakoviny. Potvrzující pilotní studie HPV + žen probíhá v UTHealth ženským centrem. "Výsledky této studie jsou velmi povzbudivé," řekl Dr. Smith, profesor na UTHealth Medical School. "Tato studie, který byl zahájen v roce 2008, ukazuje, že sama o sobě AHCC má potenciál k léčbě HPV infekce, "řekl ... zdroj

Bezpečnost AHCC

bylo potvrzeno pomocí různých bezpečnostních testů , že AHCC je bezpečný produkt.
Až do teď, několik set tisíc lidí používá výrobky AHCC již více než 15 let a nebyly žádné zprávy týkající se jeho toxicity a vedlejších účinků. Od svého uvedení na trh v roce 1989 žádné závažné nežádoucí účinky byly hlášeny u spotřebitelů.

Výrobní závod získal HACCP-9000 certifikaci, která je kombinací ISO9001 mezinárodních standardů pro zajištění kvality a mezinárodních standardů HACCP pro hygienu potravin a má za cíl zlepšení hygieny potravin a kvality Comtrol.

zdroj informací AMINO UP CHEMICAL Co, Ltd

zdroje informací

 • https://naturalmedicinejournal.com
 • https://www.livestrong.com/
 • https://ahcc-nutrients.com/whatis-AHCC.html
 • https://japan-product.com/ads/amino-up-chemical-co-ltd-oligonol/
 • https://ahccresearch.com/pdf/

„Zdraví je vzácná věc, je to vpravdě jediná věc, která zaslouží, abychom úsilí o ni obětovali nejen čas, pot, námahu, jmění, ale i život; tím spíše, že bez něho se pro nás život stává trápením a strastí. Není-li zdraví, potemní a vyprchají i rozkoš, moudrost, učenost a ctnost.“ (Michel De Montaigne)

** UPOZORNĚNÍ
Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách https://ahcc.webnode.cz/ nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Informace obsažené na tomto webu o AHCC jsou poskytovány pouze pro informační účely a nepředstavují lékařskou pomoc. Jednotlivci by měli požádat o radu týkající se stravy a výživy z lékařů, poskytovatelů zdravotní péče, a certifikovaných dietologů.
.

Co je AHCC®

Otázky k AHCC®

Komu je doporučeno AHCC®

Co dokáže houba Shiitake

Imunita a poruchy imunity

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace?

Celkový počet hlasů: 81

Časté otázky k AHCC

Patentovanou látku AHCC si v České republice můžete zakoupit v produktu fin Mycelcaps

Máte ve svém okolí někoho, komu by mohly pomoci tyto informace?

Jednoduchým sdílením můžete pomoci někomu, kdo hledá právě tyto informace. I Vy můžete pomoci ......

Komu doporučujeme AHCC

SEO

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode